У овом чланку: Разумевање СцореУсинг ТерминологиРеференцес

У свету спорта тенис има један од најчуднијих система бодовања, али вероватно је један од најузбудљивијих спортова. Добра вест је да кад једном научите како да постижете поене, неће вам бити тешко сетити се.

фазе

Део 1 Разумевање резултата

1. Направите разлику између игре, сета и меча. Утакмица је термин који се користи за означавање укупног времена играња.Утакмица се састоји од три или пет сетова (у зависности од ваше категорије). Сваки сет игра се у најмање шест утакмица.

2. Схватите како се рачуна свака игра. За игру се користи само један играч, а игра се обично добија када играч (или екипа ако играте парове) освоји четири размене. Размена започиње сервисом, затим противник удара лопту, а бод наставља у стојећем леђима напред-назад док играч не узме лопту или је погоди у мрежу. Знајте да игра може трајати седам размјена или више, док се не заврши. На пример, играч може победити три пута, а други играч четири пута. Резултат се додељује на овај начин:
    • „15 бодова“ за 1 освојени удар;
    • „30 бодова“ за 2 победе;
    • „40 бодова“ за 3 победе;
    • након 4 освојене лопте, то је "ИГРА" (ово означава крај игре).

3. Знајте како објавити резултат када сервирате. Током сваке утакмице, посао сервера објављује резултат, довољно јак да га противник чека (осим ако не играте на професионалном турниру са судијом). Увек морате прво да објавите резултат, а потом и противник. На пример:
    • ако сте освојили две размене, а противник само једну, објавићете "30-15";
    • ако је ваш противник добио три размене, а ви само једну, објавићете "15-40".

4. Схватите како се рачуна сваки скуп Сваки сет се игра док играч или екипа (ако играте парове) не добију шест утакмица. Пре него што започнете са сервирањем, увек морате саопштити број игара које је сваки играч освојио, почевши од вашег резултата. На пример:
    • ако сте освојили четири утакмице, а противник је освојио две, најављујете "4-2" пре него што сте упустили први сервис игре.

5. Знајте да за победу увек морате имати две утакмице. Ово важи и за игре и за сетове. Ево неколико примера.
    • Ако је резултат 40 до 40, морате побиједити два пута заредом да бисте побиједили у игри (види тачку 3).
    • Ако је сваки играч освојио пет утакмица, резултат је 5 на 5 утакмица и морате освојити још две узастопне игре да бисте постигли резултат од 7 до 5 и освојили сет.
    • Ако постоји 5 утакмица до 5 и добијете следећу игру, резултат постаје 6 игара до 5. Ако изгубите игру након тога, резултат ће бити 6 утакмица на 6 и мораћете да победите у следеће две игре да бисте постигли резултат 8 игара до 6 и освојите сет. Неки сетови показују резултате од 12 игара до 10, а понекад и више!

6. Препознајте када је меч добијен (или изгубљен). Без обзира на лигу у којој играте, мораћете да освојите два или три сета (Гранд Слам турнир). Међутим, на исти начин као и са играма и сетовима, мораћете да победите са још два сета. То значи да се мечеви у 5 сетова добија када један од играча освоји 3 сета, а за мечеве у 3 сета побеђује први играч који освоји 2 сета.

7. Знаш како постићи резултат након меча. У решетки забележите резултат сваког одиграног сета. Увек морате почети са резултатом. На пример, ако сте победили у мечу, ево како ће ваша мрежа изгледати:
    • 6-3, 4-6, 6-2 То значи да сте освојили први сет од 6 игара до 3; изгубио 4 друге утакмице са 6; и освојио треће 6 утакмица 2.

Део 2 Разумевање терминологије

1. Схватите шта "свуда" значи тенис. У већем делу „свуда“ значи „за сваки камп“ у тенису. Ако сте заједно са противником освојили лопту, односно размену, добијате 15-15. Затим можете да објавите „15 свуда“. Исто важи и за игре. Ако је сваки играч освојио три игре, пре почетка сервирања можете најавити "3 свуда".

2. Откријте шта значи "љубав". Не, овде не говоримо о романтизму или платонској љубави! У свету тениса реч "љубав" односи се на 0.
    • Ако сте сервирали и нисте освојили ни једну размену, а противник је освојио две, можете најавити "љубав-30".
    • Исто је и за игре. Ако сте победили у три игре, а противник није победио ниједну, можете објавити "3-лове".
    • Ако започнете игру, још ниједан играч нема бод и можете објавити: „волите свуда“ (што опушта да започнете игру!).
    Одговор К лекперт

Које је порекло бројања поена у тенису?

Разумети речи „једнакост“ и „предност“. У тенису, када два играча имају веома слабу оцену од 40 до 40 током игре, постоји "једнакост". Постоје два начина игре: или особа која освоји бод осваја игру или играте предност. У овом случају морате добити бод легалности, плус наредни бод да бисте освојили игру.

3. Схватите "предност у" и "корист од". Када играч који сервира освоји бод легалности, постоји „предност у“ (тако сервер има предност, другим речима, преостао му је само један бод за освајање игре). Када онај на рецепцији освоји бод законитости, постоји "предност". Ако један од играча освоји бод легалности, али не и предност, онда резултат пада на "једнакост".
    • Реците да имате услугу и да ви и ваш противник добијате 3 размене, а затим поново сервирате. Непотребно је рећи да постижете поен, претварајући резултат у "предност". Ако освојите бод након тога, добијате игру! Али ако га изгубите, резултат пада на "једнак" и ваш противник проналази додатну шансу да вас победи. Рецимо да он освоји бод и зато доноси резултат „предност“, а онда губи, резултат је опет једнак, и тако даље.
савет

• Добро је разговарати о правилима за резултат пре него што се први пут играте са партнером. Неки играчи траже да се резултат објави пре сваке лопте, други не. Други се желе ослободити основних правила. На пример, не играјте погодности и стога откажите обавезу да освојите две узастопне лопте постигавши резултат „40 свуда“.
  • Не морате бројати бодове, можете једноставно трговати лоптицама са другим играчима, што је једнако занимљиво као и прављење меча!

Адобе Иллустратор је направљен 1986. године и од тада је постао врло популаран софтвер за уређивање векторске графике. Посебно је цењен у компанијама за графички дизајн због помагања у креирању логоти...

Људи већину времена могу раздвојити пријатељства из љубавних веза, али није реткост да неки развију романтична осећања према блиским пријатељима. Ако је то случај за вас или ако се бојите да ће се то ...